Tubes International - Hadice a armatúry pre priemysel

  • Obchodno-technický pracovník
  • hadica pre palivá oilstar/sd
  • Spojky prekládkové
  • Pryžové hydraulické hadice
  • Kovové hadice a koncovky
  • Teflónové hadice
  • Kompenzátory
  • Hadice pre potraviny
  • Spojky prekládkové

Kompenzátory

GUMOVÉ KOMPENZÁTORY

GUMOVÉ KOMPENZÁTORY

Sú používané vo všetkých typoch priemyslových inštalácií, v elektrárňach, teplárňach a sanite (čistiarne odp. vôd, čerpanie splaškov, úpravňa vody). Inštalujú sa u čerpadiel, motorov, kompresorov, turbín, ventilátorov a pod. Sú určené pre elimináciu vibrácií a všetkých typov posuvov: osových, bočných, uhlových a ich kombinácií. Skladajú sa z mechu, vyrobeného z rôznych typov elastomerov, vyztuženého syntetickým kordom a elementov slúžiacich k uchyteniu na potrubí (najčastejšie oceľové príruby). Kompenzujú tepelnú rozťažnosť potrubia a korigujú nesóusosť. Eliminujú vibrácie, tlmia hluk a pohlcujú energiu hydraulického rázu.
Druhy elastomerov používaných k výrobe mechov kompenzátorov: EPDM, Nitryl, Chloroprén, SBR, Hypalon, Viton.
Rozsah pracovných teplôt: od -40°C do 150°C.
Rozsah pracovných tlakov: -1 bar do 25 bar.
Rozsah ponúkaných priemerov: DN 15-DN 3000.
Typy spojené s inštaláciou: pevné a otočné príruby, závitové prípojky, montážne objímky. Materiály prípojných elementov kompenzátorov: galvanizovaná oceľ, nerezová oceľ, hliník, liatina. Normy prevedenia podľa noriem PN 10/16 (DIN 2501), ANSI 150 lb. a iné. Dodatočné príslušenstvo: obmedzovače pohybu, podtlakové výztužné prstence, vnútorná teflonová vložka, tepelná ochrana.

OCEĽOVÉ KOMPENZÁTORY

OCEĽOVÉ KOMPENZÁTORY

Skladajú sa z jedného alebo viacerých viacvrstvých nerezových mechov (vlnovcov) a prípojok: prírubových alebo k privareniu a z vnútornej vodiacej trubky (na objednávku).
Typy oceľových kompenzátorov: univerzálny, laterálny (bočný), angulárny (úhlový), axiálny (osový).
Môžu byť vybavené na objednávku vnútornou vodiacou trubkou.
Druhy ocelí používaných k výrobe mechov a vodiacich trubiek: nereze 1.4541 (AISI 321), 1.4571 (AISI316Ti) a iné. Druhy ocelí používaných k výrobe prípojok a prírub: uhlíková oceľ, nerezové ocele.
Rozsah pracovných teplôt: do 600°C.
Rozsah pracovných tlakov: od -1 bar (plné vakuum) do 40 bar.
Rozsah ponúkaných priemerov: od DN 15 do DN 6000.

TEFLONOVÉ KOMPENZÁTORY

TEFLONOVÉ KOMPENZÁTORY

Teflonové kompenzátory nachádzajú uplatnenie všade tam, kde je vyžadována vysoká chemická a tepelná odolnosť. Kompenzujú tepelné dilatácie, montážne nerovnosti a vibrácie. Nachádzajú široké použitie v chemickom, potravinárskom a farmaceutickom priemysle.
Rozsah pracovných teplôt: do 235°C.
Rozsah ponúkaných priemerov: od DN 25 do DN 600.
Sú vyrobené z viacvrstvého mechu tvarovaného z PTFE (Teflon) s vonkajšími výztužnými prstencami. Stabilizačné prstence sú vyrobené z nerezovej ocele.
Príruby sú vyrobené zo sféroidnej liatiny, nereze alebo uhlíkovej ocele.

TKANINOVÉ KOMPENZÁTORY

TKANINOVÉ KOMPENZÁTORY

Elastické potrubné spoje pomocou tkaninových kompenzátorov sú používané všade tam, kde nie je možné z rôznych dôvodov použiť klasické pryžové kompenzátory - predovšetkým v prípade vysokých teplôt dosahujúcich až 1000°C. Tkaninové kompenzátory sú používané pre sypké a plynné médiá v rade priemyslových odvetví. Zaisťujú potrebnú kompenzáciu tepelných a mechanických posuvov v rôznych typoch inštalácií: rozvody horúceho vzduchu, odsávanie práškov a pod.
Sú vyrábané z materiálov neobsahujúcich azbest. Sú vyrábané na báze silikonu, skleného vlákna, aramidového vlákna a iných potrebných pre správnu funkciu inštalácie.
Kompenzátory sa skladajú z niekoľkých alebo i niekoľko desiatok vrstiev. Zodpovedajúce zloženie vrstiev je volené s ohľadom na charakter média a pracovné parametre.
Najčastejšie používanými materiálmi pre konštrukciu tkaninových kompenzátorov sú: EPDM, Hypalon, sklenená, polyesterová, aramidová tkanina, silikon, Viton, PTFE, oceľ a iné. Rozsah pracovných teplôt: do 1000°C.