Tubes International - Hadice a armatúry pre priemysel

 • Obchodno-technický pracovník
 • hadica pre palivá oilstar/sd
 • Spojky prekládkové
 • Pryžové hydraulické hadice
 • Kovové hadice a koncovky
 • Teflónové hadice
 • Kompenzátory
 • Hadice pre potraviny
 • Spojky prekládkové

NÍZKOTLAKÉ KONCOVKY, SPOJKY, ARMATÚRY

V tejto skupine sú uvedené hadicové koncovky, spojky rúr a armatúry určené pre rôzne typy priemyselných inštalácií.

NÍZKOTLAKOVÉ KONCOVKY TYPU EC

NÍZKOTLAKOVÉ KONCOVKY TYPU EC

Koncovky EC sú určené pre nízkotlakové gumené a plastové hadice o menších priemeroch. Sú uchytené na hadicu pomocou nízkotlakových plechových objímok. Na rozdiel od hydraulických koncoviek nemajú zámok spájajúci koncovku s objímkou. Používané zvyčajne pre hadice sanitárnych rozvodov, palivovej inštalácie, rozvodov stlačeného vzduchu a pod. Sú vyrobené z galvanizovanej ocele alebo nereze (len objímky).

Plastové koncovky a spojky

Plastové koncovky a spojky

Plastové koncovky a spojky hadíc sú vyrobené z polypropylénu, polyamidu, acetalu alebo teflónu. S ohľadom na fyzikálno-chemické vlastnosti nachádzajú široké uplatnenie v laboratóriách, medicíne, farmácii, biotechnológii, potravinárstve, chémii a v iných odboroch.

V závislosti na type koncoviek môžu byť použivané s následujúcimi typmi hadíc a rúr:

 • gumené a plastové hadice z materiálu ako PVC, polyuretan, Tygon, silikón, syntetické gumy s pomerne tenkými stenami a textilnou výztužou;
 • pevné plastové rúry (hadice) vyrobené z materiálov ako sú polyamid, polypropylén, polyetylén, teflón, peek, acetal;
 • pevné oceľové rúry;

Mosadzné koncovky a spojky

Mosadzné koncovky a spojky

Mosadzné koncovky a spojky sú určené pre nízkotlaké hadice (tlak do 25 bar). Sú používané pre vodu, ľahké chemikálie, vzduch a pod. Montáž na hadicu pomocou spon.

PIŠTOLE PRE VÝDAJNÉ STOJANY PALÍV

PIŠTOLE PRE VÝDAJNÉ STOJANY PALÍV

Plniace pištole (ručné alebo automatické) sú navrhnuté pre širokú škálu palív (benzin 95, benzin 98, nafta) a AdBlue. Prispôsobené pre inštaláciu na všetky bežne používané typy výdajních stojanov. Dostupné v troch materiálových verziách: plast, hliník a nerez.

PALIVOVÉ KONCOVKY SKRUTKOVANÉ

PALIVOVÉ KONCOVKY SKRUTKOVANÉ

Skrutkované palivové koncovky sú vyrobené v súlade s normou EN 14424. Navrhnuté pre gumené a termoplastové hadice pre transport horľavých a nehorľavých kvapalín a plynov. Široko používané na palivových hadiciach pre transport palív, olejov, plynov (napr. LPG), chemikálií a iných kvapalín. Štandardne sú vyrobené z mosadze s tesnením PUR. Na objednávku možno dodať z nereze. Pracovný tlak 16 bar.

Koncovky a spojky typ CN

Koncovky a spojky typ CN

Koncovky a spojky typu CN sú určené pre gumené a plastové priemyselné hadice. Majú vrapovaný hadicový tŕň a sú určené pre montáž pomocou montážnej pásky, hadicových spon alebo špeciálnych plechových lisovacích objímok. Sú vyrobené z uhlíkovej ocele, nereze AISI 304 alebo 316. Nominálne priemery do 10" (250 mm)

 • spojky pre hadice typ CND;
 • koncovky typ CNP s vonkajším palcovým kužeľovým závitom BSPT (dostupný taktiež NPT), CNW pre privarenie a CNG s drážkou pre spojenie;
 • (koncovky Heavy Duty, typ CNPH so závitom BSPT (NPT), CNWH pre privarenie a CNGH s drážkou pre spojenie;
 • koncovky pre privarenie typ CNS so závitom BSPT (NPT);
 • plechové lisovacie objímky typ CNFL a CNFH (Heavy Duty);

(Pracovný tlak pre spojky CND a koncovky CNP, CNW, CNG - 10 bar. Pracovný tlak pre koncovky CNPH, CNWH, CNGH a CNS- kontaktujte Technické oddelenie Tubes International.

Sacie koše

Sacie koše

Valcové a kuželové sacie koše sú určené pre pripojenie k hadici a zabráneniu nasatiu nečistôt. Sú používané na hadiciach pre čerpanie vody, splaškov, vyprazdňovanie zásobníkov a pod. Vyrobené z galvanizovaného plechu, nereze AISI 304 alebo 316, s guľatými alebo štvorcovými otvormi. Pripojenie vnútorným závitom BSPT (NPT) alebo hadicovým tŕňom. Dostupné v rozmeroch od 1.1/2" do 8".

ARMATÚRY Z LIATINY, MOSADZE A NEREZE

ARMATÚRY Z LIATINY, MOSADZE A NEREZE

Armatúry vo forme spojok odlievaných z tvárnej liatiny, mosadze alebo nereze, nachádzajú široké uplatnenie v rúrových spojoch priemyselných inštaláciách vody, kvapalín, vzduchu, plynov, pary. Dodávané ako kolená, oblúky, T-kusy, kríže, mufne, vsuvky, šrobenia a iné komponenty, zakončené vnútorným alebo vonkajším závitom BSP. Priemery od 1/4" do 4". Rozsah pracovných tlakov od 10 do 25 bar.

Mosadzné spojky

Mosadzné spojky

Univerzálne spojky so zárezným prstencom sú určené pre spájanie medených, oceľových, hliníkových rúrok a hadíc a rúrok z plastu (napr. polyamid). V súlade s normou EN 1254-2. Korpus, matice a prstenec z mosadze. Rozsah vonkajších priemerov rúr od 4 do 22 mm. Pracovný tlak (pre medené rúrky o hrúbke steny 1 mm) od 70 bar (rúrka 22 mm) do 150 bar (rúrka 4 mm). Tesnosť spoja je získaná pritlačením zárezného prstenca na spájanú rúrku a súčasným utiahnutím rúrky s prstencom do korpusu pomocou matice. Sortiment zahŕňa spojky rúr (priame, kolená, T-kusy, kríže), prípojky pre utiahnutie do korpusu (priame, kolená, T-kusy, banjo), redukcie, zárezné prstence, matice a iné. Univerzálne mosadzné spojky sú určené pre vodu, vzduch, oleje, palivá a pod, obzvlášť pre rozvody zostavené z medených rúr.

OTOČNÉ KONCOVKY A SPOJKY AK PRE VODNÉ PIŠTOLE

OTOČNÉ KONCOVKY A SPOJKY AK PRE VODNÉ PIŠTOLE

Koncovky AK sú určené pre montáž na priemyselné hadice, obzvlášť na hadiciach pre umývanie v mieste spojenia s oplachovou pištolou, kde je s ohľadom na manipuláciu s pištolou behom umývania nutné ohýbanie hadice a otáčenie pištole. Vyrobené z nereze a vybavené špirálou chrániacou hadicu proti zalomeniu. Verzia s otočnou koncovkou umožňuje voľný pohyb pištole. Pre vnútorné priemery hadíc od 1/2 do 3/4. Pracovný tlak do 40 bar. Otočné spojky AK s vonkajším a vnútorným závitom (od 1/2 do 1) plnia podobnú úlohu, chránia hadicu proti krúteniu a umožňujú voľný pohyb pištole. Vyrobené z mosadze alebo nereze. Pracovný tlak do 30 bar.